avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... TAXE GEMENI
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

TAXE GEMENI

Buna ziua,
as dori sa me informez daca exista o baza legala conform careia se aplica vreo reducere la taxa de scolarizare in regim privat pentru gemeni. Am inscris copii la o gradinita privata si auzisem ca al doile copil va plati doar 50% din taxa, este adevarat?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 10:27, 22 Septembrie 2015
Buna ziua,
In mediul privat taxele si reducerile se stabilesc de fiecare institutie in parte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata gradinitei in perioada in care este inchisa DianaO. DianaO. Buna ziua! In aceasta perioada a pandemiei ma lovesc de problema gradinetei in regim privat care va fi inchisa, insa mi se cere sa platesc in continuare taxa ... (vezi toată discuția)
Buna seara, as dori o lămurire asupra legii privind codul fiscal, ... gabriel32 gabriel32 Buna seara, As dori o lămurire asupra legii privind codul fiscal, articolul 25, conform căruia angajatorul poate deconta 1500 de lei din taxele aferente ... (vezi toată discuția)
Contract cu clauze abuzive? dansastro dansastro Buna ziua, Pentru juristii activi in forum am rugamintea sa citeasca modelul de contract de mai jos si sa exprime un punct de vedere avizat privind ... (vezi toată discuția)