Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... pe cine chem in judecata?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

pe cine chem in judecata?

Am platit la caseria Primariei 2 taxe: una din gresala si a doua pentru o viza care nu mi-a fost acordata (de Serviciul Administrare Patrimoniala si Urbanism Comercial al Directiei Arhitect Sef). Mi s-a refuzat returnarea sumelor folosindu-se o justificare fara temei legal. Vreau sa ma adresez Tribunalului.

Pe cine chem in judecata? Primaria nu are calitate procesuala. Mi s-a precizat ca parata trebuie sa aiba buget propriu.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc!