Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... redobandire permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

redobandire permis de conducere

Buna ziua!Am permisul anula tpt conducere sub influienta alcoolului si am fost condamnat definitiv la 1 an cu suspendare.As vrea sa stiu dupa cat timp pot redobandi permisul.Am inteles ca nu yrebuie sa mai fac scoala din nou dar nu stiu cum voi fi programat pt oras,pe ce masina.Trebuie sa iau legatura cu vre-un instructor?
Va puteti prezenta la examen in vederea obtinerii unui nou permis de conducere pentru toate categoriile avute anterior condamnarii, dupa un termen de 1 an de la data ramanerii definitive a hotararii de condamnare.
Pentru alte detalii privind redobandirea permisului de conducere dupa anulare, lecturati aici:
www.avocatnet.ro/content/art...