Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ajutoare incalzire
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ajutoare incalzire

Fiica mea este studenta si locuieste in chirie intr-o garsoniera singura.Beneficiaza de ajutor de incalzire? Trebuie sa isi faca domiciliul la adresa respectiva ?Factura nu este pe numele ei.
Va multumesc
Proprietarul trebuie sa completeze Declaratia pe proprie raspundere, cu datele lui de identitate pe prima fila, iar pe verso, completeaza datele fiicei dv. in calitate de chirias.

Ajutorul pentru incalzire se ofera celui care locuieste in apartament, indiferent de calitatea pe care o are, dar declaratia o completeaza si o depune la primarie proprietarul.