Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amplasare placuta de parcare pe peretele blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amplasare placuta de parcare pe peretele blocului

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat .....Sa-au licitat parcarile din spatele blocului,si un vecin a amplasat o placuta de lemn de 50/30 pe peretele exterior al apartamentului meu pentru a se vedea al cui este locul de parcare de sub geamul meu .E normal fara sa aiba acordul meu ? Mentionez ca am 3 locuri de parcare dealungul balconului ...daca le apuca pe toti trei .... Mentionez ca doar l-a batut cu cuie,dar fara acordul meu . E legal ? Ce pot face?
Sesizati "serviciul de urbanism si afisaj stradal" din cadrul Politiei locale. Vor veni, vor verifica si vor dispune masurile adecvate.