Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... incredintare copii divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

incredintare copii divort

Buna ziua. As vrea sa stiu, in cazul unui divort, ce sanse am sa-mi fie incredintati ambii copii, cu varste de 2 si 4 ani, chiar daca sotul e de acord sau nu?
oricum ca principiu, in romania minorii sunt incredintati mamelor .
asta nu inseamna ca nu exista si exceptii .
dar intrucat puteti oferi toate cele necesare minorilor , pt a avea un trai linistit , consider ca sansele sunt de partea dvs . , in eventualitatea unui proces .