avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Infiintarea asociatiilor de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Infiintarea asociatiilor de proprietari

Doresc sa infiintez o asocietie de proprietari in blocul in care locuiesc.
Iata capatul de tabel pe care l-am făcut asa cum spune in lege
NORME METODOLOGICE din 19 decembrie 2007 de aplicare a
Legii nr. 230/2007privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari

Tabel nominal, anexă la acordul de asociere, al proprietarilor din blocul .... nr,.... , din ............, jud. .............
Scara A
Nr.Crt şi ap /Nume şi prenume /CNP /Seria şi numărul C.I. sau B.I. / Indicarea titlul de proprietate /Data /Semnătura
Ce trebuie sa trec in dreptul : Indicarea titlul de proprietate
Rog pe cei care au deja asociatii constituite s ma sprijine pentru ca la noi n oras nu exista asociatii si nu am gasit nici sprijin la primărie sau un avocat ce sa se priceapa la sa ceva.
Ma intereseaza taxele ce trebuies platite la iunfiintare pentru ca toti scartaie cand este vorba de bani! O suma mai mica adica 20-300 de lei as plati-o eu pentru ca apoi s-o recuperez Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Stefan Ioana , utilizator 09:55, 1 Octombrie 2015
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept de vot in adunarea generala Monitulescu Monitulescu Buna ziua, Imi poate spune cineva in ce masura pot conta voturile in cadrul Adunarii Generale si daca proprietarii pot fi alesi in structurile de conducere ... (vezi toată discuția)
Statutul sau legea rocado rocado Buna ziua, In cazul unei AS de proprietari organizata dupa lega 203/2007, cu specificatia in statut ca dizolvarea AS se paote face atunci cand in conduminu ... (vezi toată discuția)
Comitetul blocului poate fi format din proprietari nemembri ai asociatiei? tudorflorin tudorflorin Buna ziua! Doresc sa stiu daca d.p.d.v. legal, comitetul blocului poate fi format din proprietari care nu semnat acordul de asociere ? (vezi toată discuția)