avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bon fiscal eronat doar in privinta produsului, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bon fiscal eronat doar in privinta produsului, amenintari din partea clientului

buna seara.muncesc in comert .azi a venit un client care a cumparat un produs.fara sa vreau i am batut pe bon in loc de ceafa ca el asta a cumparat ,cotlet.valoarea bonului era identica cu suma pe care o achitase.dupa 2 ore sa intors inapoi in magazin cu marfa cumparata si a inceput sa tipe.iam spus ca am gresit codul,iar aratat ca e aceeasi valoare dar nu mam putu intelege cu el.mai mult a devenit violent.a inceput sa ma injure foarte rau, a dat cu pumnii in geamuri sa le sparga .nu puteam savorbesc cu el ca ma injura foarte tare si foarte urit.cind am zis sa nu mai tine a devenit si mai vulgar si a vrut sa intre peste mine sa ma bata.si dupa aia a scos legitimatia sa imi arate ca e politist.ce pot face?multumesc
aveti vreo dovada, aveti camere la magazin ? Ati retinut numele ? Faceti-i plangere la superiori.
Si cum s-a terminat?
nu avem camere si numele nu il cunosc pt ca doar mi-a aratat legitimatia sa vad ca e politist si a bagat-o la loc.martori sint clientii .a vrut sa ma filmeze si cu telefonul.l-au linistit doua femei care erau si elein magazin in momentul acela.si a iesit afara.dar eu acum sint libera si el ma cauta la munca.mi e frica sa mai ma ducla servici ca ma bate
Plangere la politie fara ezitare. Acum, cat e treaba calda.
in final ce nemultumire avea??? ca inteleg cum ca in privinta pretului nu a fost gresit, marfa a fost ok? ce vroia??? sigur era in toate "gandurile"? si eu sunt in comert si intalnesc cazuru si cazuri dar.....SA MA FEREASCA DUMNEZEU de astfel de exemplare.
am gresit doar ca in loc de ceafa am scris cotlet.fara intentie am batut alt cod.valoarea era identica.mirosea a bautura si cred ca a si profitat de faptul ca e politist pt a face scandal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intr-un supermarket mi-au fost retinute cumparaturile facute in alt magazin (pentru ca nu aveam bonul la mine) ContSters350169 ContSters350169 Buna ziua, Doresc sa va intreb ce as putea face in cazul in care mi-au retinut cumparaturile intr-un supermarket, cumparaturi pe care le facusem intr-un ... (vezi toată discuția)
Ce fel de plangere trebuie sa fac? Flaviupop12 Flaviupop12 Buna ziua, in data de 10.12.2019 am plecat la dej cu scopul de a cumpara o masina eu fiind de la cluj .am ajuns acolo dar nu m\'am inteles cu persoana ... (vezi toată discuția)
Amenda administrativa ContSters361273 ContSters361273 Buna ziua, am si eu o intrebare... sunt casier la o firma de haine destul de mare si aseara din greseala am uitat sa scanez un produs unui client, adica i l-am ... (vezi toată discuția)