avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere schimbare program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere schimbare program de lucru

Ma puteti ajuta cu o cerere tip ptr schimbarea programului de lucru? In loc de 10-18 sa fie 8-16 ptr a putea urma o scoala de asistent general... am gasit ceva asemantor intr`un topic mai vechi la care n`am putut raspunde dar nu stiu nici unde sa modific si nici nu am putut raspunde acolo. Preferabil cat mai imposibil de refuzat, deoarece angajatorul imi da el de ales in ce zile sa ma duc, sau ma pune sa`mi iau respectivele ore din zilele de concediu. Va multumesc
Domnule Director/ Doamna Directoare,

Subsemnata ............., salariata a societatii ............., in functia de............., solicit reducerea timpului de lucru de la .... ore pe zi la .... ore pe zi, reducere la care am dreptul datorita faptului ca sunt gravida, conform OUG 96/2003 Art. 13.



Anexez la prezenta cerere scrisoarea medicala eliberata de medicul de familie Dr. ............, eliberata in data de ...........

Va multumesc!

Data Semnatura
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:53, 30 Septembrie 2015
Modelul prezentat cu ce doriti dvs nu are nicio legatura.
stiu ca nu are legatura, dar ma gandeam la ceva asemanator daca m-ati putea ajuta. cea de mai sus as putea sa o modific ptr problema

Domnule Director/ Doamna Directoare,

Subsemnata ............., salariata a societatii ............., in functia de............., solicit modificarea timpului de lucru de la orele 10-18 la orele 8-16, modificarea ma ajuta la urmarea cursului de asistent medical. Cer aceasta modificare, conform OUG ??? Art. ??.

Anexez la prezenta cerere adeverinta eliberata de scoala formatoare ............, eliberata in data de ...........


sau ceva de genul asta... nu stiu cat este de corect ce am scris mai sus, de accea am nevoie de una reala din partea dvs
Nu exista niciun text de lege pe care sa-l invocati in favoarea dvs.

In schimb, puteti depune o astfel de solicitare si fara a invoca un articol de lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Formular modif timp de lucru alinaion82 alinaion82 Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un formular de reducere a timpului de lucru de la 8 ore la 4 ore? Va multumesc frumos! (vezi toată discuția)
Buna seara! imi puteti da va rog un model de cerere de reducere ... RebeccaB RebeccaB Buna seara! Imi puteti da va rog un model de cerere de reducere a programului la 4h pentru patrintele cu copil cu handicap grav? Multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Schimbarea programului de lucru iovanelirina77 iovanelirina77 Buna ziua.Sunt mama singura in urma divortului si as dori schimbarea programului de lucru din tura de dimineata de la 7-15 la8-18,intrucat copilul a inceput ... (vezi toată discuția)