Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pizzerie in apartament ?!?!
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pizzerie in apartament ?!?!

De ce ceva vreme locuiesc cu prietena mea intr-un apartament de 2 camere cu o bucatarie destul de mare.
Vreau sa stiu din punct de vedere juridic daca este posibil ca prepararea pizzei sa se poata realiza in bucataria apartamentului . aceasta urmand sa fie livrata la domiciliul clientului. Si daca pot inteprinde aceasta actiune printr-un PFA

Multumesc.
Cam greu sa obtineti aprobarea vecinilor pentru ca sa preparati pizza in cadrul unui PFA,in imobil de locuit in comun
Va trebuie pentru aceasta activitate autorizatie sanitar veterinara si cei de acolo impun anumite conditii pentru a va autoriza spatiul in care se desfasoara o astfel de activitate si in niciun caz in acelasi spatiu cu cel de locuit.