Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Companie de Productive alimente la domiciliu cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Companie de Productive alimente la domiciliu cu vanzare in spatiul public

Doresc sa deschid o activitate de producție a alimentelor la domiciliul propriu, in bucătăria proprie și apoi aceste produse sa fie comercializate in spațiul public, cu un food Truck la prelegeri vârf . Alimentele produse vor fi supe, curry și deserturi fără producție de deșeuri de ulei și alte deșeuri menajere poluante. Personal sunt pregătit profesional ca bucătar profesionist, deci am încadrare profesională.
Doresc sa știu ce cod CAEN presupune aceasta activitate și deasemenea ce acte, avize și altele sunt necesare pentru punerea in practica a afacerii. Firma am deschisă doar am nevoie de adăugarea codului nou.

Mulțumesc!
OviPl, utilizator
Trebuie sa aveti in vedere ca cei de la directia sanitar veterinara nu o sa va avizeze spatiul de productie caci ei impun ca totul sa fie separat, ca si spatii, camere de preparat, depozitare materii prime si produse finite, etc, de zona de locuit.