Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Garant problema
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Garant problema

Buna seara.Am fost garanta la un credit luat de o ruda de la o banca cooperatista. S a dispus executare si proprire cont. Mie mi au fost blocate toate conturile. Acea persoana a achitat intr un final. Cand am fost la executor sa mi dea hartie ca sa ma duc sa mi deblochez conturile , m a pasat sa ma duc la banca spunandu mi ca el nu mai este executor bancar ci judecatoresc. La banca mi s a zis , ca ei au dosarul dar nu mi pot sa mi dea decat o adeverinta ca s a terminat creditul . Si acea adeverinta costa 50 lei si mi poate folosi la numai o singura banca . Intrebarea mea este : cum pot sa I fac sa mi dea adeverinta sau sa trimita ei adrese la toate bancile si sa ma scoata din baza lor de date , sa ceara deblocarea conturilor? Avand in vedere ca eu am fost numai garanta la acel credit si ei au dispus blocare conturi. Unde ma pot adresa si cum sa fac reclamatie . Multumesc frumos
annamarria19, utilizator
Vă adresați cu o plângere penală împotriva Băncii, de asemenea o sesizare la OPC.

Cu cea de a doua rezolvați imediat situația.
va multumesc pentru raspuns