Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare cetatean turc
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare cetatean turc

Buna ziua,
1.Am dori sa angajam un cetatean turc, casatorit cu o romanca, care are permis de sedere temporara pana in 2017.Din cate inteleg eu din Ord. 25/2014 nu ar mai fi nevoie de aviz de angajare corect?
2.Noi trimitem personalul calificat la lucrari in diverse tari europene si pentru aceasta obtinem formularul A101, pentru el cum vom putea face acest lucru?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Angajarea o puteti face pe durata determinata pana la expirarea permisului de sedere.

Se va obtine si pentru acesta formularul A1.
Va multumesc frumos