Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate

Buna dimineata.
As vrea sa va intreb pentru pensia de handicap/invaliditate ce contributii catre stat se opresc? impozit, sanatate, somaj,pensie? Multumesc!
Din orice pensie se retine contributia la sanatate si impozitul pe venit, in conditiile legii.