Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca si in specialitate dupa efectuarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca si in specialitate dupa efectuarea concediului pentru cresterea copilului...

1. X este angajata pe perioada determinata.
2. Are 3 ani vechime in munca.
3. Intra in concediu de maternitate cu 21 de zile inainte de incetarea de drept a contractului de munca pe perioada DETERMINATA.
4. Efectueaza cei doi ani de concediu pentru cresterea copilului.
5. La reangajare vechimea sa in munca si specialitate va fi de:
a. 3 ani,
b. 5 ani?
Diferența este considerată vechime.
Multumesc frumos.