Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata reparatilor in urma inundatilor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata reparatilor in urma inundatilor

Buna ziua.In urma cu cateva zile sa dat drumul la agentul termic fara a se anunta de catre asociatie in nici un fel.Am facut inundatie si am inundat si alte persoane. In timpul inundatiei apa nu a fost oprita de catre asociatie sau de catre vecini vazand ca am inudatie eu fiind plecat la servici.Sa dat drumul la ora 4 si la 5 jumate am oprit eu apa din casa timp in care apa se scursase 2 etaje si nimeni nu a facut nimic.Am fost la asociatie pentru a discuta aceasta problema si mi sa spus ca nici ei nu au fost anuntati la faptul ca se da drumul la agen
tul termic si ca au fost luati prin surprindere.In situtia de fata cine ar trebui sa plateasca reparatiile si ce demersuri ar trebui facute?
RADET-ul a uitat sa precizeze articolul de lege care obliga cetatenii sa se uite zilnic pe site-ul lor dupa ce da frigul.
Si nici nu a precizat ce lege spune ca avem obligatia sa avem acces internet.