Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... doresc articole din cod civil
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

doresc articole din cod civil

va rog frumos sa mi dati niste art. din cc sau cpc privind drepturi ale unui debitor contra unei firme recuperatoare de creante sau art.in care sa rezulte ca in baza acestor art. debitorul are dreptul de a cere firmei de recuperare creante ex. ce cotract are intre ei si banca care a vandut creanta ,sa cer acte ce dobanzi si majorari au fost aplicate ,mod de calcul etc , ce drepturi avem in fata acestor firme eoski . v a multumesc
da v am inteles perfect dar aici intervenind actiunea paulina ,nu inteleg dece daca prescriptia a trecut ,deci s a prescris ar mai invoca actiunea revocatorie ,pentru ca trebuia sa cunoasca prejudiciul de cand sau pana a se da hotararea judecatoreasca de executare......nu cred ca executorul nu ar fi studiat toate documentele ,pot sa l intreb
atunci cand trebuia sa cunoasca prejudiciul ,executorul