Forum Discuţii juridice Executare silită Schimbare executor judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

Schimbare executor judecatoresc

Buna ziua.Am avut un proces pentru iesirea din indiviziune pentru un apartament.Dupa ani de procese am obtinut hotararea definitiva si irevocabila pentru scoaterea la licitatie a apartamentului.Am inceput executarea silita impotriva debitorului (coproprietarul apartamentului) si din pacate au inceput muci divergente intre mine si executorul judecatoresc ales tot de mine.Se poate schimba cu un alt executor?Se poate sa mut dosarul?care ar fi procedura?Multumesc
Buna ziua,
Asa cul l-ati ales asa il puteti schimba.
Deci: DA, il puteti schimba.