Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CERTIFICAT DE GREFA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CERTIFICAT DE GREFA

Buna ziua,

Cum se poate obtine un certificat de grefa pentru ADRESA DE INSTIINTARE PRIVIND INFIINTAREA POPRIRII-ANAF.

PASI DE URMAT

P.S.

OG care se refera la masuri privind eliminarea penalizarilor de intirziere si modificarea cuantumului dobinzilor penalizatoare pentru PF,fiind in strinsa legatura cu solicitarea mea de intrerupere a popririi pentru a putea beneficia de prevederile legii ce urmeaza a fi promulgata

multumesc
Completati cerere certificat de grefa pe care il depuneti la registratura instantei de judecata
Buna ziua,

ref.certificat de grefa

La JUDECATORIA nu se poate depune cerere pentru Certificat de Grefa pentru ca nu exista dosar de executare si atunci care sint modalitatile de a ridica poprire ANAF pe conturi pina la aparitia normelor de aplicare a legii privind modificarea cuantumului dobinzilor si a penalitatilor de intirziaere de la plata unor obligatii.