Forum Discuţii juridice Executare silită ANAF popriri
Discuție deschisă în Executare silită

ANAF popriri

Buna ziua,

Cum se procedeaza in cazul unei popriri pe conturi pentru neplata unor obligatii + penalizari de intirziere+dobinzi .

Daca normele de aplicare ref Lege pentru revizuirea cuantumului penalitatilor de intirziere si a dobinzilor nu au aparut care este modalitatea de a stopa poprirea pe conturi si de a beneficia de prevederile legii.:
Impotriva masurii se poate face contestatie la executare. Atat. Si cu ceva noroc, poate o castigati. Cautati un avocat sa va ajute. Mult succes!
Buna ziua,

Am discutat cu un avocat ,nu se poate face contestatie pentru ca nu exista titlu executoriu si de aceea nu pot obtine nici certificat de grefa