Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cum sa procedez?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cum sa procedez?

Buna ziua,
Recent am castigat si ultima batalie cu ANAF-ul( mi-au facut plangere penala pentru suspiciunea de facturi fictive si suspiciune de evaziune fiscala) am primit 3 NUP si o repingere impotriva NUP-urilor (tribunal) .problema este ca in anul 2011 au fost luati din cont 68700 ron si in ianuarie 2012, 23.877 ron, bani care se spunea atunci ca fac obiectul suspiiunilor celor de la control. Am facut contestatie impotriva proceselor verbale de control si impotriva solutiei de a lua din contul societatii respectivele sume, am primit raspuns ca se suspenda pana la pronuntarea definitiva a instanei, acest lucru s-a intamplat , problema este cum imi recuperez eu sumele si daca pot cere si eu la randul meu dobanda pentru ei si care este procentul maxim care pot sa-l cer.
Trebuie să solicitați reluarea judecății în acele dosare. de asemenea, dacă nu ați cerut deja, trebuie să cereți și întoarcerea executării.