Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de plata despagubiri Legea nr. 290 / 2003
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de plata despagubiri Legea nr. 290 / 2003

Intrebarea mea este daca, suma de bani ce imi revine in urma despagubirilor pe Legea nr. 290/2003, care va fi virata de catre Finante intr-un cont Cec Bank , acel cont ,poate sa apartina mamei mele ( sa-i fac imputernicire ), deoarece eu nu sunt in tara ?Ce am de facut ca banii sa fie virati in cont , pe numele mamei mele ?Astept un raspuns , un sfat bun ! Multumesc !
Suma nu va fi virat de catre Finante intr-un cont CEC, ci va fi consemnata. Va trebui sa faceti o procura speciala in care sa mentionati ca mama va avea voie sa lichideze suma consemnata pe numele dumneavoastra si sa o vireze intr-un anumit cont sau ca are dreptul sa ridice banii numerar. Aveti grija ca pe procura sa fie mentionat clar titlul de plata si decizia in baza caruia s-a emis