avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Directive Europene / CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Directive Europene / CEDO

Buna ziua , va rog sa ma ajutati cu:
1. nr de directiva eventual articol , unde este precizat dreptul la efectuarea contraexpertizelor in procedura penala .
2.unde gasesc Codul Penal din Irlanda

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:35, 21 Octombrie 2015
Verificati aici pentru Irlanda
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Articole din cpp neconstitutionale deelmercury deelmercury Buna ziua. As dori sa aflu ce se intampla cu un articol din codul de procedura penala declarat de CCR neconstitutional? Se elimina din lege? Multumesc! (vezi toată discuția)
Noul cod de procedurã civilã, care este varianta bunã ? pe cine credem ? simona_niculescu simona_niculescu Bună seara, Între variantele on-line al Noului cod de procedură civilă există diferențe mari. Site-urile oficiale (Ministerul Justiției, ... (vezi toată discuția)
Am si eu tema la stiinta administratiei CNicola CNicola Buna seara! Am si eu o tema la Stiinta Administratiei (drept, anul 2). Trebuie sa aleg un articol din Codul de procedura administrativa a Romaniei si sa il ... (vezi toată discuția)