Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - fisa medicina muncii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - fisa medicina muncii

Buna ziua,

am un PFA cod CAEN 6202 si tocmai am incheiat un contract de prestari servicii cu o firma.
Deoarece voi lucra la sediul acelei firme si voi conduce si masina personala in interes de serviciu, firma respectiva mi-a spus ca trebuie sa fac "fisa medicina muncii" si examenele aferente (cele de mai jos), cel mai probabil la fel ca orice angajat.

Este legal si normal sa fiu obligat sa dau aceste examene?

Multumesc

- Examen clinic general
- Glicemie
- Audiometrie tonala
- Testare psihologica
- Inchidere fisa medicina muncii
E contract de prestari servicii nu contract de munca unde sa aveti nevoie de dosarul medical de angajare si fisa de aptitudini completata si parafata de medicul de medicina muncii.