Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxe primarie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxe primarie

buna ziua ,am o casa langa orasul unde locuiesc apartine de primaria unei comune aceasta casa nu este locuita si nici macar terminata de construit azi am primit de la primarie o decizie de impunere pentru taxa de salubritate conform legii nr 571/2003privind codul fiscal va rog sa imi spune-ti de ce trebuie sa platesc asa ceva cand eu nu locuiesc nu am contract de salubritate? la bloc unde locuiesc daca o luna lipsesc nu platesc salubritate va rog sa imi raspundeti ce sa fac va multumesc
Vă sfătuiesc să consultați hotărârea consiliului local cu privire la impozitele și taxele locale să vedeți în ce măsura puteți beneficia de scutire la plata taxei având în vedere că nu locuiți acolo.
Consultați și acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...