Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Despre Declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Despre Declaratia 112

Buna ziua, cu scuzele de rigoare ca raspunsul la intrebarea mea este probabil foarte cunoascut in mediul contabil, dar eu sunt un simplu salariat care, accesand aplicatia "Spatiul virtual privat" de pe site-ul ANAF am observat astazi, 24 octombrie, ca firma la care lucrez nu a depus Declaratia 112 pentru luna septembrie. Dat fiind faptul ca administratorul si-a declarat intentia ca sa nu mai depuna declaratii pentru ca firma sa fie declarata inactiva (dar spunea ca va face asta de la 1 noiembrie, nicidecum de la 1 septembrie), va adresez rugamintea sa-mi spuneti care este termenul de depunere al Declaratiei 112 pentru septembrie.
Va multumesc mult
luni 26.10