Forum Discuţii juridice Executare silită Nu am bani sa platesc amenzile date de ANAF
Discuție deschisă în Executare silită

Nu am bani sa platesc amenzile date de ANAF

Buna seara,
Detin un SRL cu 2 puncte de lucru deschise. ieri m-au vizitat cei de la ANAF la ambele puncte si pt fiecare din ele au dat cate o amenda destul de mare. firma nu are bani sa isi plateasca amenzile. ce se intampla daca nu le plateste?
Veti fi executat silit pt sumele respective: poprire etc.
Aveti posibilitatea sa le contestati.
Iulia Blaja, Avocat
firma nu are bani in conturi, nu detine decat marfa din magazine. nu am cum sa platesc prea curand amenzile. sunt alte variante?
Pai nu au decat sa va ia caii de la bicicleta. Vorbind mai serios pot sa vina (dupa cativa ani de scrisori de atentionare) sa va puna sechestru pe ce are firma - daca nu are nimic asta e. Cat timp nu gasesc excrocherii in contabilitate nu au ce face. Cand datoriile vor devenii prea mari va vor declara falit.