Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conflict de interese / Demisie vanzator - deschidere ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conflict de interese / Demisie vanzator - deschidere firma

Buna ziua,

Un vanzator de piese auto care a lucrat peste 5 ani intr-un SRL si si-a dat demisia, isi poate deschide dupa 1 luna magazin de piese auto ?

Va multumesc!
Da, poate face asa ceva.

S-a incheiat vreo clauza de neconcurenta cu acea persoana la încheierea contractului individual de muncă sau pe parcursul executării acestuia?
Nu, nu s-a incheiat nicio clauza in acest sens.

Va multumesc pentru raspuns!