Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna ziua am si eu o intrebare au obligatia magazinele ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna ziua am si eu o intrebare au obligatia magazinele de la parterul blocului sa inchida usa pe timp de iarna

Buna ziua am si eu o intrebare locuiesc la et 1 iar dedesput functioneaza un magazin pentru haide de copi. Intrebarea mea este acest magazin are obligatia sa inchida usa pe timp de iarna si sa aiba un mijloc de incalzire avand in vedere ca tot frigu se simte si la mine tatal meu find o persoana bolnava cu o amputatie de gamba si avand nevoie de caldura.Si daca au obligatia ce sanctiuni pote prevede legea pentru acestia si unde putem apela?
Sesizati asociatia de locatari din care face parte si magazinul si dvs. fiind vorba de condominiu in care se aplica prevederile din legea locuintei. Gasiti legea aici: [ link extern ]