Forum Discuţii juridice Executare silită Suspendarea executarii de poprire salariala
Discuție deschisă în Executare silită

Suspendarea executarii de poprire salariala

Buna ziua,
Daca vreau sa fac o suspendare a executarii popririi pe salar, cum procedez?Cine este partea intimata,biroul executoresc sau firmei de recuperare?
Aceasta cerere se depune la judecatorie?
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Intimatul este creditorul, nu biroul executorului judecatoresc. Contestatia la executare, respectiv cererea de suspendare a executarii se depune la instanta de executare
Ce este instanta de executare?Adica eu unde trebuie sa merg,daca in orasul meu nu mai exista banca respectiva,iar comunicarea este de la un birou exec.din alt judet?
Daca banca nu mai exista in orasul meu si datornicii sunt preluati de o firma de recuperare din Bucuresti,iar comunicarea de poprire soseste de la un birou executoresc din Iasi , eu depun contestatia la judecatoria din orasul meu, sau unde?
depuneti la judecatoria in raza careia domiciliati