Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Datorita faptului ca am fost girant la o persoana care nu si-a platit creditul, mi s-a facut executare silita ( cel putin asta imi spune mama-cea care a deschis plicurile, eu fiind plecata din tara). Sunt plecata din tara de 6 ani si nu am nimic pe numele meu acasa. Sotul meu este pe punctul de a cumpara un apartament in Romania, ne va afecta in vreun fel acea executare silita daca pe contractul de vanzare cumparare va aparea doar numele sotului meu? Multumesc
da, fiind casatoriti se poate cere partajarea bunului pentru a fi executata silit numai partea dvs. sunt de parere sa nu achizitionati nimic pana nu luati legatura cu un avocat.
Daca sunt executata si vreau sa achit acea suma, o pot face? Si daca da, se anuleaza executarea?
Da, platit suma si cheltuielile de executare si executarea inceteaza.
Sa ia mama legatura cu executorul.
Dupa plata, va puteti indrepta impotriva persoanei pe care ati girat-o.