Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DESPRE DONATII IMOBILIARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DESPRE DONATII IMOBILIARE

As dori sa stiu daca in cazul unei casatorii ce are drept clauza " separarea bunurilor sotilor" este posibila donarea unei garsoniere de catre partenerul ce este proprietar de drept al acesteia. Deasemenea, in cazul donatiei, in afara de taxele notariale mai sunt percepute ale taxe ,de exemplu impozit celui ce doneaza garsoniera?
Multumiri pt. raspuns. Maria
Va multumesc. Poate vor aparea unele informatii referitoare si la taxe.
buna .am o intrebare daca am primit o garsoniera sub forma de donatie pot sa o vind