Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transcriere pamant si deschidere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transcriere pamant si deschidere firma

Va salut! Bunicii mei au in proprietate un teren unde parintii mei au cateva sere cu flori. Am dori sa transcriem acel pamant pe numele meu. Eu as vrea sa-mi deschid o firma si sa obtin cateva fonduri pentru a construi sere noi si pentru a cumpara o masina(nu cine stie ce, doar pentru transport) . Din cate stiu, pentru a obtine fonduri trebuie sa am cel putin un angajat cu norma intreaga. Se poate ca firma sa fie pe numele meu si eu sa fiu si angajat la firma? Mentionez ca as porni ca SRL-D.
Va multumesc pentru ajutor!
ma poate ajuta cineva?