avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cumul de functii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cumul de functii

Va rog sa-mi spuneti daca un functionar public poate fi plati pentru cumul de functii.
Mentionez ca prin dispozitia primarului de 2 luni am preluat si atributiile unui post vacant.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:51, 30 Octombrie 2015
Preluarea atribuțiilor unui post vacant nu înseamnă cumul de funcții. Înseamnă practic o extindere de sarcini/ atribuții cu aceeași plată a salariului.
In cazul dvs poate fi vorba despre o delegare de competente sau chiar despre un cumul de functii.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inlocuitor pe delegare stefistefi stefistefi s-a dat un ordin sa fiu delegata din postul de director intr o alta localitate tot pe post de director.in acelasi timp s/a dat un ordin ca un functionar public ... (vezi toată discuția)
Cumul de functii marilena2 marilena2 Buna ziua, Sunt personal contractual iar prin dispozitie primar am si atributii de functionar public. Deoarece nu sunt calificata in ... (vezi toată discuția)
Mi-au fost delegate prin dispozitia primarului atributiile unui coleg ce a demisionat, coleg ce lucra in cadrul altui birou kgkg kgkg In baza promovarii concursului in anul 2001 am fost incadrat ca inspector la biroul cadastru. Pe langa aceste atributii, in anul 2009 mi s-au delegat printr -o ... (vezi toată discuția)