Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cumul de functii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cumul de functii

Va rog sa-mi spuneti daca un functionar public poate fi plati pentru cumul de functii.
Mentionez ca prin dispozitia primarului de 2 luni am preluat si atributiile unui post vacant.
Preluarea atribuțiilor unui post vacant nu înseamnă cumul de funcții. Înseamnă practic o extindere de sarcini/ atribuții cu aceeași plată a salariului.
In cazul dvs poate fi vorba despre o delegare de competente sau chiar despre un cumul de functii.
~ Conținut șters la cerere ~