Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Penalizari intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Penalizari intretinere

Buna ziua,
Am o nelamurire cu incetarea penalitatilor la intretinere. Exista o suma de plata pentru intretinere de 2600 de lei, contravaloarea a 6 luni de intretinere + penalizari. Am platit 200 de lei din care 100 lei ar fi ultima penalizare adaugata. Desi am platit si penalizarea, la urmatoarea luna a aparut o alta penalizare de 100 de ron. Nu ar trebui sa inceteze penalizarile din momentul in care se incepe plata la intretinere ?
Afirmati
Exista o suma de plata pentru intretinere de 2600 de lei, contravaloarea a 6 luni de intretinere + penalizari
si
Am platit 200 de lei din care 100 lei ar fi ultima penalizare adaugata.

Rezulta ca a ramas un debit de 2400 lei
Nu ar trebui sa inceteze penalizarile din momentul in care se incepe plata la intretinere ?

Conform dispozitii in vigoare,penalitatile se aplica atat timp cat exista in evidenta sume cu titlu de restanta
In speta dv,penalitatile nu se vor mai calcula ulterior momentului in care dv veti achita integral debitul in evidenta=2400 lei