Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plecat pe semnatura de la spital
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plecat pe semnatura de la spital

Buna seara !
Ma puteti ajuta cu raspuns la urmatorul lucru ?
Am un nepot care a fost lovit la cap , a stat inconstient 20 minute , a fost dus la spital , nu stie nimic .
Apoi l-au trimis cu salvarea la alt spital si acolo cu momente de luciditate , a semnat ca nu doreste internarea si a plecat acasa.
Au trecut 2 zile si are inca pierderi de luciditate , memorie.
Poate merge sa ceara internare si investigatii mai amanuntire ???
Intre timp a aflat curajosul care l-a lovit pe la spate si a facut reclamatie la politie.
Multumesc anticipat !
Sanatatea este importanta
Este dreptul si totodata interesul nepotului sa solicite investigatii de specialitate in urma carora sa fie dispus diagnostic
Totodata,ar trebui sa solicite la IML certificat medico legal
Multumesc !
Asta face , dar intrebam daca ar fi o problema faptul ca se reinterenaza la un spital pentru investigatii !!!!