avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plecat pe semnatura de la spital
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plecat pe semnatura de la spital

Buna seara !
Ma puteti ajuta cu raspuns la urmatorul lucru ?
Am un nepot care a fost lovit la cap , a stat inconstient 20 minute , a fost dus la spital , nu stie nimic .
Apoi l-au trimis cu salvarea la alt spital si acolo cu momente de luciditate , a semnat ca nu doreste internarea si a plecat acasa.
Au trecut 2 zile si are inca pierderi de luciditate , memorie.
Poate merge sa ceara internare si investigatii mai amanuntire ???
Intre timp a aflat curajosul care l-a lovit pe la spate si a facut reclamatie la politie.
Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: marius_brn , utilizator 18:13, 2 Noiembrie 2015
Sanatatea este importanta
Este dreptul si totodata interesul nepotului sa solicite investigatii de specialitate in urma carora sa fie dispus diagnostic
Totodata,ar trebui sa solicite la IML certificat medico legal
Multumesc !
Asta face , dar intrebam daca ar fi o problema faptul ca se reinterenaza la un spital pentru investigatii !!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Agresare fizica a unui minor Petraru_Irina Petraru_Irina Buna seara , Nepotul meu in varsta de 13 ani se afla intr-una din zile insotit de colegi de clasa in apropierea unui bar .Din acesta bar a iesit un domn in ... (vezi toată discuția)
Accidentat in incinta unui restaurant dannysromania dannysromania Am fost la un salon de evenimente si am cazut la propriu intr-o groapa de 2 metrii care era acoperita cu placi de faianta. Ce pot sa fac in acest caz? (vezi toată discuția)
Acordare certificat medico- legal vvaassiillee vvaassiillee Neacordare de prioritate in intersectie, accident cu vatamari corporale(lovire la cap). Victima merge la spital acuzand dureri la cap, investigatii la urgente, ... (vezi toată discuția)