Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Evacuare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Evacuare

Bună seara.am și eu o întrebare va rog.am intentat proces de evacuare fostului soț și este posibil să pierd procesul (maine am infatisare la tribunal)el având avocat ceea ce constituie un avantaj ptr el.mi-a băgat cheltuieli de judecată.cum pot face să contest sau dacă pot face ceva în privinta cheltuielilor de judecată neavând posibilitatea să ai platesc.
Daca veti pierde procesul, veti fi obligata la plata cheltuielilor de judecata (inclusiv onorariu de avocat) neavand ce face intrucat asa este legea; daca nu veti pierde insa procesul respectiv, nu veti fi obligata la cheltuieli de judecata!