Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Avize/Autorizatii comercializare produse de cosmetice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Avize/Autorizatii comercializare produse de cosmetice

Buna ziua
As dori sa stiu ce avize/autorizatii/formalitati sunt necesare din punct de vedere sanitar, sanitar-veterinar, protectiei mediului, protectiei muncii si ISU pentru SRL avand ca obiect de activitate comercializarea produselor cosmetice si de parfumerie.
Va trebuie Acord de functionare de la Primaria de care apartnitei cu spatiul de vanzare, actele de la REG COM. , extingtor pentru stingerea incediului(in functie de suprafata), Protectia muncii pentru angajati.
Cat priveste de la sanepid sau mediu nu stiu sa solicite o autorizatie speciala, decat la alimente cer carnet de sanatate pentru vanzator, altceva??!!!.....