Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tagada paternitatii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tagada paternitatii

stie cineva cum se formuleaza aceea cerere de chemare in instanta , de catre mine {tatal biologic al copilului} impotriva tatal {cel din acte }
Se cheama tagada paternitatii.
Puteti gasi modele pe internet.
Veti avea nevoie de martori, eventual test ADN.
Faceti un test HLA. Va recomand sa aveti cererea redactata de un avocat, sa nu pierdeti banii de test pentru lipsuri procedurale sau de argumentare a unei probe etc.