Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Certificat de garantie, obligativitate completare de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Certificat de garantie, obligativitate completare de catre vanzator

Este obligatorie la vanzarea unui produs ca vanzatorul sa completeze pe certificatul de garantie numele si prenumele cumparatorului, denumirea magazinului ce vinde produsul data vanzarii, stampila magazinului si semnatura cumparator si vanzator?Necompletarea acestuia de catre vanzator se sanctioneaza?
Nu si nu.
Factura este documentul care suplineste datele neinscrise pe certificat.
In acest caz nu sa emis factura doar bon fiscal