avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... invalid gr.3 pot sa lucrez mai mult de 4 ore/zi?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

invalid gr.3 pot sa lucrez mai mult de 4 ore/zi?

In calitate de invalid gr. 3, pot sa inchei contract de munca cu timp flexibil...insa care sa rezulte mai mult de 4 ore/zi? ex. 3 zile/saptamana?
Cel mai recent răspuns: negru daniel , utilizator 20:03, 27 Noiembrie 2015
nu aveti cum sa nu promovati examenu, si nu cred ca va da vreun doctor ca nu aveti drept de munca atata vreme cat aveti de la comisia de munca drept asa ca nu va nelinistiti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de boala nicolauconstanta nicolauconstanta Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca am pensie de boala gr 2,pot lucra 4 ore pe zi ? Va multumesc (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate cristina_anda cristina_anda Am urmatoarea intrebare: o persoana ce detine o profesie liberala este nevoita sa se pensioneze cu gradul 2 sau 3. In aceasta situatie mai are dreptul sa ... (vezi toată discuția)
Consecinte juridice/pecuniare nettzy nettzy ce consecinte juridice/pecuniare poate avea un pensionar gr.2 daca a lucrat la o persoana juridica cu convectie platindu-si impozit la ad-tia financiara conf ... (vezi toată discuția)