Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sechestru asigurator pe casa- dezbatere succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sechestru asigurator pe casa- dezbatere succesiune

Buna seara. In 1971 tatal meu a avut o condamnare si s-a pus sechestru asigurator pe casa. A decedat in 1977 si cand am facut succesiunea nu ne-au spus de acel sechestru. Abia la decesul mamei am aflat . Am fost la penitenciar dar au spus ca nu e treaba lor ci a politiei. Am facut cerere la politie si au raspuns ca nu au arhiva numai din ultimii 15 ani. Va rog sa-mi spuneti ce sa fac. Va multumesc.
Ca mostenitor cereti in instanta ridicarea sechestrului si dezbaterea succesiunii.
Am inteles ca totul se rezolva doar cu bani, chiar si cand nu esti vinovat.