Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cum pot afla date despre persoana care a facut in ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cum pot afla date despre persoana care a facut in numele meu firma intr-o alta tara

Soicitati relatii la autoritatea din tara unde a fost deschisa firma
Usor de zis, greu de facut.
Prin internet s-ar putea rezolva? Sau trebuie mers acolo?
Nu știu de unde să încep demersurile. Alta țară, alte legi, altă limbă...
Tari sau tara? Ca daca e o singura tara si e din UE, are camera de comert si anumite date se pot consulta pe internet. Daca e vorba de mai multe tari trebuie cautat in fiecare tara.

In privinta conturilor din Cipru, s-a cam gatat treaba, "conturi in Cipru" o sa ajunga sinonim cu "castele-n Spania". Iar paradisurile fiscale pot avea maniere de ascundere a datelor de inregistrare ale firmelor.