avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cum pot afla date despre persoana care a facut in ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cum pot afla date despre persoana care a facut in numele meu firma intr-o alta tara

Cum pot afla date despre persoana care a facut in numele meu firma intr-o alta tara
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 06:01, 19 Noiembrie 2015
Soicitati relatii la autoritatea din tara unde a fost deschisa firma
Usor de zis, greu de facut.
Prin internet s-ar putea rezolva? Sau trebuie mers acolo?
Nu știu de unde să încep demersurile. Alta țară, alte legi, altă limbă...
Tari sau tara? Ca daca e o singura tara si e din UE, are camera de comert si anumite date se pot consulta pe internet. Daca e vorba de mai multe tari trebuie cautat in fiecare tara.

In privinta conturilor din Cipru, s-a cam gatat treaba, "conturi in Cipru" o sa ajunga sinonim cu "castele-n Spania". Iar paradisurile fiscale pot avea maniere de ascundere a datelor de inregistrare ale firmelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Returnare taxa de salubritate sirenuta29 sirenuta29 in februarie 2018 am platit taxa de salubritate pe 3 persoane(nu am stiut exact cat e suma pe 1 persoana) desi de 2 ani suntem numai 2,eu si sotul meu.Fica mea ... (vezi toată discuția)
Ce ne asteapta prin ue? costello costello In opinia mea intrarea in UE este privita de multi romani intr-o maniera idealista.Afirmatiile intilnite in mass-media ,conform carora aderarea Rominiei este ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa imi mut afacerea pe o firma offshore? Amandineig Amandineig Va salut, Mi-a intrat in cap ideea sa imi deschid o firma offshore...problema este ca nu prea am habar cu ce se mananca astea, asa ca ii rog mult pe cei ... (vezi toată discuția)