Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In ce termen pot deschide un alt proces?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

In ce termen pot deschide un alt proces?

Buna ziua, am avut un proces care s-a terminat ,am primit despagubiri ,nu atat cat ar fi trebuit dar eu acum am ramas cu defecte vizibile care vor fi operate si va urma iarasi o perioada de recuperare as dori sa stiu mai pot deschide un alt proces?Exista un termen ?
3 ani de la aparitia noilor prejudicii neavute in vedere in primul litigiu.
Va multumesc!
Puteti cere alte despagubiri cu conditia de a nu incalca autoritatea de lucru judecat a hotararilor anetrioare, termenul limita(prescriptie) este de 3 ani de cand se naste dreptul la actiune.
Buna seara,eu am avut acest accident in anul 2012 si procesul s-a terminat in luna iunie 2015.Cat timp as mai avea la dispozitie sa pot actiona in instanta?