Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... obligatia de a face
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

obligatia de a face

buna ziua

ma pot adresa instantei printr-o actiune de gen obligatia de a face, prin care instanta sa oblige firma x de recuperare a creantelor sa imi puna la dispozitie contractul de cesiune prin care eu sunt terta persoana ???

sau ce alta actiune judecatoareasca pot folosi sa mi se puna la dispozitie acel act.

multumesc frumos.
mergeti la un avocat, faceti contestatie la executare invocand prescriptia, asta daca sigur nu ati platit ultimii ani nimic, eu asta am facut si am castigat