Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe sanatate

Va rog frumos daca este posibil sa imi raspundeti ce trebuie sa fac?.Am un pfa care nu merge grozav, m-am trezit cu o scrisoare acasa prin care sunt anuntata ca am de platit in urma cu 5 ani plati la sanatate, adica 6000 lei. Este normal asa ceva? Eu la inceputul fiecarui an am platit tot.
Ce este de facut, la fisc mi s-a spus ca sunt obligata sa platesc tot, in conditiile in care eu nu am fost nici macar o zi internata in spital.
Va multumesc
Baza lunara de calcul la contributia la sanatate nu trebuia sa fie mai mica decat valoarea salariului minim pe economie. De aceea s-a adunat asa de mult, si cu penalitatile de intarziere. Mergeti la ei si incepeti sa platiti apoi inchideti pfa-ul daca nu-l mai folositi.