Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile concediu de odihna

Buna ziua, am si eu nevoie de niste raspunsuri in legatura cu plata zilelor de concediu de odihna, dar problema este ca eu nu am contract pe perioada nedeterminata si am contract pe perioada determinata iar de la data de 31.12.2015 eu nu mai doresc prelungirea contractului deoarece am gasit alt loc de munca, iar contractele mele cu actuala firma sunt in felul urmator:

Multumesc frumos!

:sorry:
Cate zile de CO sunt mentionate in fiecare din cele 3 c.i.m.?

sau

Cate zile de CO sunt mentionate in c.i.m., daca cele trei perioade fac parte dintr-un singur c.i.m.?
Pe contractul individual de munca la litera "i" scrie in felul urmator:

Durata concediului anual de odihna este de 20 zile lucratoare, in raport cu durata muncii (norma intreaga, fractiune de norma).

Editat : citarea mesajului anterior

Cornel Vasile, Consilier juridic
In acest caz , potrivit calculului meu aveti dreptul la 14 zile lucratoare de CO pentru perioada 29.04.2015 - 31.12.2015.

Multumesc pentru informatii
Cornel Vasile, Consilier juridic