avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile concediu de odihna

Buna ziua, am si eu nevoie de niste raspunsuri in legatura cu plata zilelor de concediu de odihna, dar problema este ca eu nu am contract pe perioada nedeterminata si am contract pe perioada determinata iar de la data de 31.12.2015 eu nu mai doresc prelungirea contractului deoarece am gasit alt loc de munca, iar contractele mele cu actuala firma sunt in felul urmator:
29.04.2015 - 01.09.2015
01.09.2015 - 02.11.2015
02.11.2015 - 31.12.2015

Multumesc frumos!

:sorry:
Cel mai recent răspuns: StroeViorel89 , utilizator 17:39, 20 Noiembrie 2015
Cate zile de CO sunt mentionate in fiecare din cele 3 c.i.m.?

sau

Cate zile de CO sunt mentionate in c.i.m., daca cele trei perioade fac parte dintr-un singur c.i.m.?
Pe contractul individual de munca la litera "i" scrie in felul urmator:

Durata concediului anual de odihna este de 20 zile lucratoare, in raport cu durata muncii (norma intreaga, fractiune de norma).


Editat : citarea mesajului anterior

Ultima modificare: Vineri, 20 Noiembrie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic
In acest caz , potrivit calculului meu aveti dreptul la 14 zile lucratoare de CO pentru perioada 29.04.2015 - 31.12.2015.

Multumesc pentru informatii
Ultima modificare: Vineri, 20 Noiembrie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zi libera comancorinaadelina comancorinaadelina Buna seara, Ma confrunt cu urmatoarea situatie: sefu meu doreste ca ziua de 31.12.2015 sa nu se lucreze, s-a dat decizie ca fiind zi libera, am afisat ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna la c.i.m. cu timp partial catalincosti catalincosti Buna ziua ! Am angajari cu timp partial, astfel : -unul are 2 ore/ zi - perioada nedeterminata; -al doilea lucreaza 4 ore pe saptamana , perioada ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in detasare! stefanpaul1 stefanpaul1 Buna ziua, Sunt angajat pe o pedioada nedeterminata, litera \\"[b]C[/b]\\" a contractului, cu incepere la data de 22.02.2013. In aceeasi zi am semnat si ... (vezi toată discuția)