Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Confruntare cadastru proprietate vecina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Confruntare cadastru proprietate vecina

Buna ziua,
Cum as putea afla pe ce suprafata de teren au cadastrul vecinii cu care suntem in conflict. Ei au cumparat cu contract de vanzare- cumparare o bucata de teren, restul terenului fiind inclus de cei de la primarie dupa anii '90 in proprietatea noastra.(este inclus in titlul de proprietate)Parintii mei au achitat fostului proprietar, cu chitanta de mana, contravaloarea terenului pe care l-au folosit zeci de ani.Intre timp au inceput sa existe neintelegeri cu actualii proprietari, in sensul ca vor sa mutam gardul. Am fost sa vorbim cu fostii proprietari care ne-au asigurat ca au vandut actualilor proprietari doar partea de teren ramasa .As putea sa aflu pe ce supratata li s-a facut acestora cadastrul?
Multumesc.
La biroul de carte funciara. Totusi, depinde si de restul actelor...
Adica daca ma duc la biroul de carte funciara imi vor spune cum are vecinul facut cadastrul?
Multumesc.