Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procedura radiere auto mostenit la primarie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procedura radiere auto mostenit la primarie

Buna ziua,

Care este procedura de radiere a unui autoturism mostenit de la Primarie?

Masina a fost inmatriculata in judetul X, luata in evidenta la primarie in judetul Y si reinmatriculata in judetul Y, dar apare la impozit atat in judetul Y cat si in judetul X. Cand am trecut-o la primarie in judetul Y mi s-a zis ca se sterge automat din judetul X.

Multumesc.
Mihaltan Andrei, utilizator
Ati depus la administratia fiscala judet X copii ale bunului mobil inmatriculat in judetul Y?
Ar trebui sa detineti cererea cu numar inregistrare eliberata de administratia fiscala judet X
Daca administratia de la judet X nu a radiat din evidenta bunul mobil,solicitati oficial radierea din evidente
Anexati dovada ca bunul mobil se afla inregistrat la administratia fiscala judet Y