avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procedura radiere auto mostenit la primarie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procedura radiere auto mostenit la primarie

Buna ziua,

Care este procedura de radiere a unui autoturism mostenit de la Primarie?

Masina a fost inmatriculata in judetul X, luata in evidenta la primarie in judetul Y si reinmatriculata in judetul Y, dar apare la impozit atat in judetul Y cat si in judetul X. Cand am trecut-o la primarie in judetul Y mi s-a zis ca se sterge automat din judetul X.

Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 23 Noiembrie 2015
Mihaltan Andrei, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:58, 23 Noiembrie 2015
Ati depus la administratia fiscala judet X copii ale bunului mobil inmatriculat in judetul Y?
Ar trebui sa detineti cererea cu numar inregistrare eliberata de administratia fiscala judet X
Daca administratia de la judet X nu a radiat din evidenta bunul mobil,solicitati oficial radierea din evidente
Anexati dovada ca bunul mobil se afla inregistrat la administratia fiscala judet Y

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere autoturism Madalina388 Madalina388 Am o problema mai ciudata... Fiica mea, a mostenit in urma decesului tatalui ei un autoturism care exista doar in acte. Acel autoturism (Dacia 1300 veche de ... (vezi toată discuția)
Cum scap de acest impozit? mirella28 mirella28 am locuit la brasov unde prin anii 2002 am avut o dacie 1300, pe care am vandut-o ca piese de schimb dar mai am nici un document si nici nu am radiat-o de la ... (vezi toată discuția)