Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Chirie pentru terenul situat sub spatiu comercial ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Chirie pentru terenul situat sub spatiu comercial aflat sub bloc de locuinte

Sunt proprietarul (SRL)unui spatiu comercial aflat la parterul unui bloc de locuinte.Primaria Galati vrea chirie separata in cuantum de 5lei/mp/luna retroactiv incepand cu data de o1.o1.2oo5.
Pe ce temei cer aceasta chirie? V-au trimis o notificare in acest sens sau au formulat o actiune in instanta?Orice temei ar avea, nu pot cere pe mai mult de 3 ani anteriori.